طرح درس فارسی روزانه

راهنمای سایت

سایت اقدام پژوهی -  گزارش تخصصی و فایل های مورد نیاز فرهنگیان

1 -با اطمینان خرید کنید ، پشتیبان سایت همیشه در خدمت شما می باشد .فایل ها بعد از خرید بصورت ورد و قابل ویرایش به دست شما خواهد رسید. پشتیبانی : بااسمس و واتساپ: 09159886819  -  صارمی

2- شما با هر کارت بانکی عضو شتاب (همه کارت های عضو شتاب ) و داشتن رمز دوم کارت خود و cvv2  و تاریخ انقاضاکارت ، می توانید بصورت آنلاین از سامانه پرداخت بانکی  (که کاملا مطمئن و محافظت شده می باشد ) خرید نمائید .

3 - درهنگام خرید اگر ایمیل ندارید ، در قسمت ایمیل ، ایمیل http://up.asemankafinet.ir/view/2488784/email.png  را بنویسید.

http://up.asemankafinet.ir/view/2518890/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.jpghttp://up.asemankafinet.ir/view/2518891/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%20%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%20%D8%A8%D9%87%20%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA.jpg

لیست گزارش تخصصی   لیست اقدام پژوهی     لیست کلیه طرح درس ها

پشتیبانی سایت

در صورت هر گونه مشکل در دریافت فایل بعد از خرید به شماره 09159886819 در شاد ، تلگرام و یا نرم افزار ایتا  پیام بدهید
آیدی ما در نرم افزار شاد : @asemankafinet

طرح درس فارسی روزانه

بازديد: 187

طرح درس فارسی روزانه

 

بسمه تعالی

 

مشخصات کلی :        طرح درس روزانه

1- نام درس                                فارسی

2- موضوع درس                   امدادگران

3- پايه                                             دوم

4-مقطع تحصيلی       مهارتهای حرفه ای

5- تعداد مهارت آموزان                  6 نفر

6- مدت تدريس                        30 دقيقه

7- مدل کلاس            گروههای کوچک

8- نام دبير                       زکيه ايلی کيان

9- نام آموزشگاه          حاج احمد سوادی

10- تاريخ تدريس                                 ........

 

 

                                    


 

Explosion 1: اهداف کلی 

 

1-    آشنايي با سازمانهای امدادگر و کار آن ها  ( حيطه شناختی )

2-    تقويت مهارت خواندن و نوشتن صحيح کلمات درس ( حيطه روانی حرکتی )

3-    Explosion 1: هدف های جزئیعلاقه مند شدن جهت کمک به همنوعان  ( حيطه عاطفی )

 

 

 

 

1-    با سازمان هلال احمر آشنا شود .

2-    با صليب سرخ آشنا شود .

3-    با کميته امداد امام خمينی (ره) آشنا شود .

4-    با کار امدادگران آشنا شود .

5-    Explosion 1: هدفهای رفتاری حيطه شناختیبا معنی کلمات جديد آشنا شود .

 

 

 

 

-       سازمان های امدادگر را نام  می برد . ( دانش )

-       مواقع کمک رسانی امدادگران را بيان می کند . ( دانش )

-       انواع کمک رسانی امدادگران را بيان می کند .( دانش )

-       نام سازمانهای کمک رسانی در کشورهای اسلامی و غير اسلامی را بيان می کند . ( دانش )

-       با ديدن علامت سازمان , نام آن را بيان می کند . ( دانش )

-       با ذکر نام سازمان علامت آن را از بين ديگر علامت ها جدا می کند .( تجزيه و تحليل )

-       کلمات جديد درس را معنی می کند .

 

( حيطه روانی حرکتی )

-       متن درس را به طور صحيح می خواند .  ( تقليد )

-       کلمات و جملات آموخته شده را به طور صحيح می نويسد . ( تقليد )

 

حيطه عاطفی

-       در کمک کردن به همنوعان خود علاقه نشان می دهد . ( ارزش گذاری )

-       برای کمک به ديگران پيش قدم می شود .  ( ارزش گذاری )

 

هدف های رفتاری

-       امداد گران را ديده ولی با کار آن ها آشنا نيست .

-       کلمات جديد درس را شنيده و يا خوانده ولی معنی آنها را نمی داند .

-       علامت سازمان ها را ديده ولی ارتباط آن ها را با سازمان ها نمی داند .

 

ارزشيابی تشخيصی :                                                                      نتيجه

- حوادثی مانند سيل زلزله آتش سوزی جنگ را نام ببرد .                        +

- خطرات بروز اين حوادث را بيان کند .                                                            +

- نام گروه های امدادگر را می گويد .                                                               -

- کار گروه های امداد گر را می گويد .                                                           

 

ارائه درس جديد :

درس را به شيوه پرسش و پاسخ در مهارت آموزان ايجاد می کنيم تا نسبت به شروع درس علاقه مند شوند و در اين راستا فعاليت ها عبارتند از :

پرسش از درس قبلآماده سازی

فعاليت های معلم

فعاليت های مهارت آموز

زمان

 

معلم داخل کلاس است . سلام , وقت به خير

حضور و غياب,احوالپرسی,توجه به حالات روحی و روانی مهارت آموزان , پرسيدن تاريخ و نوشتن آن پای تخته

شروع درس با نام خدا بچه ها قرار بود برای امروز تصاويری از حوادث سيل و ... بياوريد .

معلم تصاوير را گرفته آن هارا تشويق می کند .

بچه ها درس قبلی در مورد چه بود ؟

شعر آب را دسته جمعی بخوانيد .

 

 

تشکر از بچه ها به خاطر خواندن شعر

ورود به کلاس با رعايت نظم

سلام احوالپرسی

پاسخ دادن

ارائه تصاوير از سيل زلزله آتش سوزی

 

آب

اول من آب بودم        بودم ميان دريا

بعداً بخار گشتم         رفتم به آسمان ها

در آسمان آبی          يک تکه ابر بودم

با شور و شوق بسيار   رفتم به آن رسيدم

باران شدم چکيدم

 

 

 

 

 

 

فعاليت های معلم

فعاليت های مهارت آموز

زمان

معلم چند سوال در مورد  شعر از گروهها می پرسد.

-بخار به چه تبديل می شود ؟

-باران از چه می بارد ؟

-اگر باران شديد ببارد ممکن است چه اتفاقی بيفتد ؟

-سيل چه ميکند ؟

-بچه ها شما توی تصاويری که آورده ايد چه می بينيد؟

-معلم تصاوير را نشان می دهد .

-امروز می خواهيم ببينيم وقتی اين حوادث پيش می آيد چه کسانی به ما کمک می کنند .

برای همين در درس امروز ما که امدادگران است از چند مهمان دعوت کرده ايم تا شما با آنها و کارشان آشنا شويد . ( نوشتن موضوع روی تابلو )

- از مهمانان دعوت می کنيم به کلاس بيايند .

 با هم مشورت می کنند و پاسخ می دهند.

 

 

 

 پاسخ می دهند .

 

 

گروه نمايش : سه مهمان و يک مجری داريم .

1-    مهمانی با علامت و لباس مخصوص هلال احمر و جعبه کمک های اوليه

2-    مهمانی با علامت کميته امداد امام (ره) و يک صندوق صدقات

3-    مهمانی با علامت صليب سرخ و با ماشينی با علامت صليب سرخ

يکی از بچه های کلاس مجری است .

فعاليت مجری و گروه نمايش

فعاليت های مهارت آموز

زمان

وارد کلاس می شوند سلام احوالپرسی , معلم از آنها تشکر می کند.

از مجری می خواهد بيايد و سوالاتی از آنها بپرسد :

- شما کجا کار می کنيد ؟ اولی سازمان هلال احمر دومی کميته امداد . سومی . من در سازمان صليب سرخ کار می کنم البته سازمان ما در ايران نيست ما در کشورهای ديگر سازمان داريم .

دقت و توجه به نمايش .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فعاليت مجری و گروه نمايش

فعاليت های مهارت آموز

زمان

مجری : کار شما چيست ؟ همه با هم می گويند , ما امدادگر هستيم

لطفاً درباره ی کارتان توضيح دهيد ؟

مهمان اول : امداد يعنی کمک و ياری , امدادگر کسی است  که به مردم کمک و ياری می رساند  اگر زمانی خدای ناکرده در کشور ما اتفاقی مثل سيل و زلزله و... بيفتد ما به کمک مردم آن منطقه می رويم و به درمان آنها مشغول می شويم . اين سازمان در کشورهای اسلامی وجود دارد .

مهمان دوم :  کميته امداد امام خمينی در تمام مدت سال کمک هايي را که جمع آوری کرده بين خانواده های نيازمند تقسيم می کند .

مهمان سوم : زمانی که حادثه ای در جايي اتفاق می افتد . مردم به تنهايي نمی توانند کاری انجام دهند اين سازمان برای نجات جان مردم به کمک آنها می رود . اين افراد قبلاً آموزش ديده اند .      ( در صورت لزوم توضيحات ديگر هم می دهد )

مجری : درباره ی وسايلی که همراه خودتان آورده ايد توضيح دهيد .

اولی : اين جعبه ی کمک های اوليه است .  که هلال احمر در اختيار ما می گذارد تا با استفاده از آن به مجروحان حادثه کمک کنيم . ضمناً ما وسايلی مانند , چادر پتو غذا نيز برای آنها می بريم . ما حتی اگر در کشورهای ديگر هم لازم باشد به کمک آنها می رويم .

ضمناً اين لباس تن من هم مخصوص امدادگران است تا به راحتی در منطقه شناخته شوند .

دومی : کميته امداد امام خمينی ( ره ) اين صندوق صدقات را در سراسر کشور در خيابان ها نصب کرده تا مردم صدقات و نذوراتشان را داخل آن بيندازند و ما لين کمک ها را جمع آوری می کنيم و به مردم نيازمند می دهيم . ما بعضی اوقات به مردم کشورهای ديگر هم کمک می کنيم .

دقت وتوجه

 

فعاليت مجری و گروه نمايش

فعاليت های مهارت آموز

زمان

سومی : اين آمبولانس است که علامت صليب سرخ دارد . با اين مجروحان حادثه ديده را به بيمارستان ها می بريم . البته اين سازمان يک سازمان جهانی است و در کشورهای ديگر است ولی اگر در کشوری اتفاقی بيفتد ما به آنها کمک می کنيم .              ( در صورت لزوم توضيحات ديگر را مهمانان می دهند )

مجری :  خيلی ممنون سوالات من تمام شد .

دقت و توجه

 

 

 

 

 

 

 
  جمع بندی مطالب و نتیجه گیری

 

 

 

 

 


فعاليت های معلم

فعاليت مهارت آموزان

زمان

معلم : از مهمانان تشکر می کنم و از آنها قول می گيرد اجازه بدهند يک روز بچه ها به اين سازمانها بيايند و کارهای ديگر آن ها را از نزديک ببينند. ( کميته امداد و هلال احمر ) آن ها ضمن قول دادن وسايل کارشان را به يادگاری در کلاس می گذارند .

نوشتن مطالب روی تابلو : از گروهها می پرسد .

گروه 1 مهمانان ما از کدام سازمان ها بودند ؟ تصاوير را نصب می کند و می نويسد .

گروه 2  چه موقعی به مردم کمک می کردند ؟ نوشتن جواب و نصب تصاوير چه کمک هايي می کردند .

گروه 3 چه نتيجه ای از درس امروز می گيريم ؟ بعد از هر پاسخ تشويق می شوند . بچه ها ما هم بايد سعی کنيم با کمک های خود به مردم ديگر ياری برسانيم . چون شعری به ما می گويد . چو عضوی به درد آورد روزگار  دگر عضو ها را نماند قرار   تو کز محنت.........

کمک به حادثه ديده ها فقط کار اين سازمانها نيست , ما هم بايد کمک کنيم پس من اين صندوق را در سالن مدرسه بعداً نصب می کنم تا هر کس توانست کمک هايش را داخل آن بيندازد . حالا کتاب ها را باز کنيد .

تشويق گروه نمايش

 

 

 

 

پاسخ دادن

 

 

پاسخ دادن

 

پاسخ دادن

 

 

 

 

 

 

 

گشودن و خط بردن از روی کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارزشیابی پایانی

فعاليت معلم

فعاليت مهارت آموز

زمان

بچه ها اگر معنی کلمه ای را نمی دانيد زير کلمات را خط بکشيد و بعد از درس معلم بپرسيد . معلم معلم از روی درس رسا و بلند می خواند .  اگر بچه ها معنی درس را پرسيدند معنی آن را از خود بچه ها با راهنمايي و هدايت آنان می پرسد . و کلمه را با معنی روی تابلو می نويسد و گر نه معلم اشاره به کلمات ستاره دار کرده و آنها را معنی می کند .

بچه ها حالا مسابقه داريم . خوب دقت کنيد تابرنده شويد .

1-    متن را بين گروه ها تقسيم می کند و از اعضای گروه می خواهد متن را به ترتيب بخوانند . گروهی که کمترين اشتباه در خواندن را داشت امتياز می گيرد .

2-    نوشتن سه سوال  از روی برگ کاغذ و هر گروه يک سوال را بردارد . و با مشورت هم پاسخ دهند و جواب های درست هم امتياز دارد .

*بچه ها اگر سوالی داريد بپرسيد .

 

 

 

 

 

 

 

شرکت در مسابقه

 

 

تشويق گروه يا گروههای برنده

 

 

Explosion 1: تعیین تکلیف  تکلیف تکلیف

 

 

 

1-    سر گروهها با ديگر اعضای گروه خواندن و نوشتن متن را کار کنند .

2-    درس را در منزل با صدای بلند برای مادرشان بخوانند .

3-    بعد از بازديد از کميته امداد و هلال احمر گزارشی از فعاليت های آن ها بنويسند و بياورند .

 

خسته نباشيد . صلوات

 

 

 

 

 توجه :

شما فرهنگیان گرامی می توانید تحقیقات اقدام پژوهی ، گزارش تخصصی ، درس پژوهی ، تجربیات ارتقای شغلی ، طرح جابر  و مقالات پرسش مهر مورد نیاز خود را از لینک های زیر تهیه نمائید :( سایت علمی و پژوهشی آسمان ) بر روی هر لینک کلیک نمائید :


 
 
 
 
 
 

1-   امداد گران برای مردم سيل زده چه چيزهايي آورده بودند ؟

2-   به کسانی که بعد از حادثه برای کمک به مردم می روند چه می گويند؟

3-   در کشور ما چه سازمان هايي هنگام نياز به مردم کمک می کنند؟

 

 

 

منبع : سايت علمی و پژوهشي آسمان -- صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید
اين مطلب در تاريخ: چهارشنبه 27 اسفند 1393 ساعت: 15:25 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات(0)

نظرات


کد امنیتی رفرش

شبکه اجتماعی ما

   
     

موضوعات

پيوندهاي روزانه

تبلیغات در سایت

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید :

فرم های  ارزشیابی معلمان ۱۴۰۲

با اطمینان خرید کنید

پشتیبان سایت همیشه در خدمت شماست.

 سامانه خرید و امن این سایت از همه  لحاظ مطمئن می باشد . یکی از مزیت های این سایت دیدن بیشتر فایل های پی دی اف قبل از خرید می باشد که شما می توانید در صورت پسندیدن فایل را خریداری نمائید .تمامی فایل ها بعد از خرید مستقیما دانلود می شوند و همچنین به ایمیل شما نیز فرستاده می شود . و شما با هرکارت بانکی که رمز دوم داشته باشید می توانید از سامانه بانک سامان یا ملت خرید نمائید . و بازهم اگر بعد از خرید موفق به هردلیلی نتوانستیدفایل را دریافت کنید نام فایل را به شماره همراه   09159886819  در تلگرام ، شاد ، ایتا و یا واتساپ ارسال نمائید، در سریعترین زمان فایل برای شما  فرستاده می شود .

درباره ما

آدرس خراسان شمالی - اسفراین - سایت علمی و پژوهشی آسمان -کافی نت آسمان - هدف از راه اندازی این سایت ارائه خدمات مناسب علمی و پژوهشی و با قیمت های مناسب به فرهنگیان و دانشجویان و دانش آموزان گرامی می باشد .این سایت دارای بیشتر از 12000 تحقیق رایگان نیز می باشد .که براحتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشتیبانی سایت : 09159886819-09338737025 - صارمی سایت علمی و پژوهشی آسمان , اقدام پژوهی, گزارش تخصصی درس پژوهی , تحقیق تجربیات دبیران , پروژه آماری و spss , طرح درس